El Ritmo de MaVie

El Ritmo De Ma Vie

Multikulturní interaktivní projekt současné hudby ve spojení s tancem

 

Termín a místo konání premiéry:

29. 6. 2019 Divadlo Ponec Praha

 

Popis projektu

Projekt “El Ritmo de MaVie” představuje formou současného i tradičního tance ve spojení s živou hudbou okamžiky ze života umělců ze zemí Kuby a  Senegalu ve spolupráci s českými umělci.

Místo konání: Divadlo Ponec Praha

Termín konání 29 .6. 2019

 

V projektu “El Ritmo de Ma Vie”, se jedná především o taneční, hudební a vizuální zpodobnění různých kultur, co mají společného, v čem se odlišují. Důraz bude kladem především na rytmus tance a hudby, který ovlivňuje výrazně pohyb tanečníků. Projekt “El Ritmo da Minha Vie” svým pohybovým slovníkem chce znázorňovat také prolínání a potkávání současného a tradičního tance. Vykreslí kontrast mezi výbuchem energie a pohybovým i hudebním minimalismem. Dotkne se i rasových předsudků a „rasismu naruby“.

 

Součástí druhé části představení bude zapojení diváků formou tanečního workshopu, který povede tanečník a choreograf Issa Sadio Diatta spolu s doprovodem hudebníků.

 

Koncept a režie: Monika Rebcová

choreografie projektu, hudební režie a interpretace:

Issa Sadio Diatta a Faly Faye (Senegal), Rafael del Busto a Linda Caridad Fernandez Saez (Kuba),

Hudba: Faly Faye, Issa Sadio Diatta, Zdeněk Pec, Monika Rebcová, Jasmin Peguero,

Tanec: Rafael del Busto a Linda Caridad Fernandez Saez (Kuba), Angela Nwagbo (Angola), Libuše Tsukahara (Japonsko), Karolína Tou Jou a Lucie Škodáková (ČR)

Světelná režie: Filip Šamalík